Googlede Ara

Roberto Mancini Kimdir? Roberto Mancini Galatasaray'a Gelecek mi?


Fatih Terim Galatasarayı bırakır mı orası kesin bir söylenti değildir ancak şu sıralar Galatasaray'dan ayrılan Terim için yerine hoca arayışları sürerken eski tecrübeli hoca Roberto Mancini'nin adı çokça duyuluyor.Peki Roberto Mancini kimdir?

Roberto Mancini'nin Galatasaray'a gelme konusunda ki fikrini ortak arkadaşları bulunan Hakan Şükür yanıtlıyor.Hakan Şükür'ün yanıtına göre Roberto Mancini ile büyük oranda anlaşıldı ve el sıkışıldı.Galatasaray yönetimi teklifi artırdı ve Roberto Galatasaray'a biraz daha yakın bakmaya başladı şuan ise teklifi değerlendirdiği düşünülen Roberto Mancini Galatasaray'a gelecek durumda.

Roberto Manchini Kimdir?

Roberto Mancini 27 Kasım 1964 doğumlu.

Roberto Mancini Manchester City Teknik Direktörü...

Futbolculuk kariyerinde FC Bologna,Sampdoria Genua, Lazio Roma ve 4 maç oynayıp futbolu bırakacağı Leicester City de forma giymiştir. İtalya'da döneminin efsane futbolcuları arasında yer alan Mancini, bu mertebeye, 1982-1997 yılları arasında, aralıksız forma giydiği Sampdoria takım erişmiştir.
Roberto Mancini teknik adamlık kariyerine ise Fiorentina'da başladı. 
Mancini görevi 2001 senesinin Şubat ayında Fatih Terim'den almıştı.
Mancini, Parma'yla oynanan iki ayaklı final sonrasında Fiorentina'ya kupa zaferi yaşattı. Mor-Menekşelere kazandırığı İtalya Kupası Roberto Manci'nin de teknik direktörlük kariyerindeki ilk başarısı oldu.
Roberto Mancini daha sonra sırasıyla, iki yıl Lazio'yu ve 4 sezonda Inter'i çalıştırdı.
Roberto Mancini ,1991 yılında takımdan ayrılan teknik direktör Giovanni Trapattoni'den sonra son 18 yılda Inter'de en uzun süre görev yapan teknik direktör oldu. Mancini bu süreçte, biri Juventus FC'tan alınan şampiyonluk olmak üzere Inter'e 3 şampiyonluk yaşattı. Inter 1988/89 sezonundan sonra ilk şampiyonluklarını yaşarken teknik direktör Mancini'ydi.

Kategori: , , , , ,

0 yorum